Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

26.07.2006
środa

Zadajpytanie.pl

26 lipca 2006, środa,

Dziś ruszył polski portal wymiany wiedzy zadajpytanie.pl. Jego celem, jak informują twórcy, jest:

promowanie kultury społeczeństwa informacyjnego wśród Polaków. Podstawowym zadaniem portalu będzie pomoc polskim Internautom  w znajdywaniu odpowiedzi na ich pytania z różnych dziedzin wiedzy. ZadajPytanie.pl ma stworzyć atrakcyjne uzupełnienie dla wyszukiwarek i for internetowych, gdzie internatom nie zawsze udaje się dotrzeć do poszukiwanych informacji.

Serwis jest bezpłatny i ma charakter społecznościowego systemu wymiany wiedzy wśród użytkowników. Czy idea zadajpytanie.pl przyjmie się na polskim gruncie? Polski internet uczy pokory – tu nie ma prostych odpowiedzi. Niemniej jednak twórcom serwisu życzę powodzenia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Od jakiegoś czasu istnieje też inny polski serwis tego typu: Pytamy.pl.

 2. Serwis ciekawy ale bardzo wolno przełącza się pomiędzy kategoriami, no i na razie pytań z odpowiedziami jest bardzo niewiele.
  Podobny serwis istniejący od jakiegoś czasu to http://www.pytamy.pl/ nie ma tam sztywnych kategorii a tylko tagi (znaczniki).

 3. Tez mam wrazenie ze portal dziala topornie – chyba (?) to kwestia „ciezkiego” ustawienia parametrow bo architektura nie wydaje sie zbyt wyszukana. Tez mam wrazenie ze jest juz w miare silna konkurencja w sektorze bo Pytamy.pl dziala juz od pewnego czasu.

  Swoja droga to ciekawy przyczynek do tematu „nisz Internetowych” – slyszalem ze wsrod politykow popularne jest zakladanie swoich notek w Wikipedii 🙂

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Chciałbym zwrócić uwage na to iż twórcy zadajpytanie.pl w swoich notkach prasowych mówią nieprawdę.

  ?Na świecie istnieje kilka, z pozoru podobnych serwisów internetowych firm Google czy Yahoo, jednak do tej pory nie powstał żaden jego polski odpowiednik. ZadajPytanie.pl jest pierwszym polskim tego typu portalem wymiany wiedzy?

  Pytamy.pl uruchomione jest od 20 maja i autorzy zadajpytanie.pl dobrze o tym wiedzą.

  Jestem zaskoczony takim podejście konkurencji.

 6. Moim zdaniem pytamy.pl jest serwisem do pogadania sobie…

  To tak jakby mówić że nikt nie jest pierwszy, bo pierwsze było FORUM!

  Zadajpytanie.pl jest pierwsze w swojej klasie (serwisy ukategoryzowane, wymiana wiedzy a nie pogaduszki).

  A w ogóle to pierwsze było Odpowiedz.pl.

  pytamy.pl jest pierwszą polską kopią askeet.com — zupełnie inny model. jest proste i przyjemne, tak jak pisałem — dobre na zabawę w pytanie i odpowiadanie, co też jest ok.

  Zadajpytanie.pl jest serwisem autorskim i nieco poważniejszym.

  wybór należy do Ciebie:)

 7. W newsweeku z tego tygodnia piszą o iThink i zadajpytanie.pl Dobrze, że poczytny tygodnik opinii o tych serwisach napisał, przedstawił szerszej publiczności. Ciekawe tylko dlaczego wymienił zadajpytanie a nie inne strony o których Uran pisze??

  Swoją drogą Uran mógłbyś/mogłabyś napisać więcej o pytamy.pl; odpowiedz.pl w porównaniu do zadajpytanie.pl Szczególnie intereuje mnie jak bardzo popularne są to serwisy i czy się rozwijają czy też wegetują. Dzięki z góry.

  Pytanie do wszystkich: uczestniczycie w życiu tych stron? Zadajecie i odpowiadacie na pytania?

 8. Szkoda mi chlopaków z ZadajPytanie.pl wszedzie źle piszą o ich poczynaniach. Ciekawi mnie czy to ta ich firma „PR” czy to oni sami takie błedy robią.
  Dodam tylko, że niestety ale NIE są pierwszym portalem wymiany wiedzy jaki się pojawił w polsce, tak licząc wypadają gdzieś na 4 miejscu.

  Przyznam iż ucieszyło mnie kiedy pojawił się portal Pytamy.pl
  Hazan powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php