Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

29.07.2006
sobota

Ruch Przeciw Nonsensowi

29 lipca 2006, sobota,

Na witrynie prof. Witolda Marciszewskiego powstała podstrona będąca forum Ruchu Przeciw Nonsensowi. Ruch jest odpowiedzią zdesperowanych profesorów (wśród nich Zuzanna Toeplitz i Janusz Grzelak) na absurd ustawy lustracyjnej, z tak wielką ochotą przyjętej przez Sejm RP. Choć ustawa jest absurdem niemal już absolutnym, to niestety nie jedynym, by tylko wspomnieć poczynania Romana Giertycha.

Na witrynie RPN czytamy:

Otwieramy tę witrynę mottem z Adama Ważyka Poematu dla dorosłych w roku 1955, czasów skrajnego absurdu. Ich wspomnienie samo się narzuca, gdy pojawiają się znowu chimery ideologiczne. Nie tak złowrogie jak tamte, ale grożące Polsce cywilizacyjnym zacofaniem i utratą międzynarodowego szacunku — chimery ideologii narodowo-socjalnej.

Jak w lustrze odzwierciedlają się one w ustawie lustracyjnej uchwalonej przez Sejm w lipcu 2006, toteż poświęcamy jej osobną stronę. Nawet jeśli najbardziej rażące nonsensy zostaną w dalszej procedurze usunięte, będzie ta ustawa godnym uwagi materiałem do studium nad mechanizmami myślowymi i emocjonalnymi, które doprowadziły aż 372 posłów do entuzjastycznego jej przegłosowania.

Tak snuje się ciąg dalszy historii będącej tematem słynnych Aleksandra Bocheńskiego Dziejów głupoty w Polsce (wydane w 1947, wiele razy wznawiane). Właśnie przybył nam materiał na nowy sążnisty rozdział.

Ostatnie posuniącia koalicji wzburzyły nie tylko przedstawicieli środowisk akademickich, ruszyła także w internecie Akcja Obywatelska, zmotywowana do działania m.in. majstrowaniem przy ordynacji wyborczej. Najwyraźniej po upalnym lecie zapowiada się jeszcze gorętsza jesień.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Tak 🙂 to będzie naprawdę gorąca jesień !

  2. z jakiego powodu jesień będzie gorąca? mam nadzieję, że nie z powodu pogody-jeżeli chodzi o wybory to bez wątpienia kampania będzie obfitowac w pikantne szczegóły ;):P, ja jestem ciekawy jak młodzież zareaguje na pomysły ministra edukacji

  3. Oj bedzie goraco – zabiijanie sie teczkami dotarlo nawet do miej memu zawodowemu sercu ICT Branzy 😉 Chociaz tam hitem jest stwierdzenie ze ktos poszedl w odstawke jako „czerwony guru społeczeństwa informacyjnego” 😉

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php