Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

20.09.2006
środa

Nagrody dla uczonych

20 września 2006, środa,

Minister  nauki i szkolnictwa wyższego po raz pierwszy wręczył nagrody dla najwybitniejszych polskich uczonych. Laureaci, których nazwiska ogłoszono dzisiaj, zostali wyłonieni spośród 8 nominowanych w trzech kategoriach. W kategorii badań na rzecz rozwoju nauki nagrodę otrzymał prof. Grzegorz Grynkiewicz, chemik związany z Instytutem Farmaceutycznym w W-wie. W kategorii badań na rzecz rozwoju społeczeństwa minister nauki uhonorował filozofa prof. Mariana Przełęckiego, a w kategorii badań na rzecz rozwoju gospodarki prof. Zygmunta Pejsaka z Instytutu Weterynarii w Puławach. Wraz z uściskiem ministerialnej dłoni profesorowie otrzymali pamiątkowe statuetki i 56 tys. zł. Przypomnijmy, że w grudniu, zgodnie z wieloletnią już tradycją swoje nagrody, zwane „polskimi Noblami” wręczy Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Na szczęście, mimo mizernego finansowania badań w Polsce ciągle nie brakuje kandydatów, których osiągnięcia warte uhonorowania.

Pozostali nominowani:

– prof. Stanisław Gajda, językoznawca

– prof. Krzysztof Wódkiewicz, fizyk

– prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog

– prof. Edmind Wnuk-Lipiński, socjolog

– prof. Andrzej Grzegorz Chmielewski, chemik

Interesującym uzupełnienem uroczystości był list gratulacyjny przesłany przez wicepremiera Leppera. Andrzej Lepper szybko się uczy i potrafi zachować stosownie do okazji. Premier Giertych listu nie przysłał, ale już wiemy, że obecnie edukacja nie ma z nauką wiele wspólnego.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Hmm, podejrzanie to brzmi. Iluż my mamy tych ministrów w rządzie? Wolę nie liczyć…

    Pytanie zasadnicze, na miarę przekupki – a te 56 tysięcy to na trzech, czy na łebka? 😉

    Można się tylko cieszyć, że naszych naukowców czasami przed ucieczką na zachód powstrzymuje brak znajomości angielskiego lub… Patriotyzm. Ciekawe, kto ich tego nauczył, kiedy nie było lekcji z tego przedmiotu?

  2. A o tych osiągnięciach wybitnych cokolwiek można by było się, Panie Edwinie, dowiedzieć? Czy już sama nominacja takowym jest?

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php