Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

28.10.2006
sobota

technologie@społeczeństwo

28 października 2006, sobota,

Jarek Lipszyc zaprasza na warsztaty cyberkulturowe, zapowiada się interesująco:

Od poniedziałku 30 października o godz. 17 w redakcji Krytyki Politycznej (ul. Chmielna 26 lok. 19 – domofon 319 – Warszawa) rozpoczynają się cotygodniowe, otwarte dla wszystkich warsztaty cyberkulturowe „technologie@społeczeństwo.pl” prowadzone przez Alberta Hupę z ISNS i Jarosława Lipszyca z FNP. Pierwsze zajęcia zostaną poświęcone lekturze tekstu Alana Turinga „Maszyna licząca a inteligencja” i rozmowie na temat sztucznej inteligencji w kulturze. Na kolejnych m.in. pokaz filmu „Łowca Androidów” i budowanie komputera z drewna. Strona warsztatów to otwarte do edycji wiki – program zajęć jest kształtowany przez wszystkich uczestników.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Zapowiada sie interesujaco.

    I tu nasuwa mi sie pewna refleksja glebsza (a zarazem zapytanie do Autora): czy a jesli tak to kto uczestniczy w tego typu warsztatach ze strony administracji: z MNiSW czy moze MSWiA (ktore zajmuje sie „informatyzacja”)

    Obawiam sie ze od czasu likwidacji MNII i tamtejszego Departamentu Spoleczenstwa Informacyjnego NIKT. Bo w administracji nikt nie zajmuje sie sprawami zwiazanymi z rozwojem spoleczenstwa informacyjnego (jakkolwiek brzmi to glupio)

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php