Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

27.11.2006
poniedziałek

Wikinomia

27 listopada 2006, poniedziałek,

Paweł Jaworski zwrócił w emailu zwrócił uwagę na zapowiedź ciekawej książki „Wikinomics. How Mass Collaboration Changes Everything”. Książka ukaże się w grudniu, a jej autorzy, zwłaszcza Don Tapscott dali się już poznać z bardzo ciekawych i wizjonerskich publikacji w latach 90. Kanadyjczyk Tapscott napisał tak ciekawe książki, jak „Growing Up Digital” oraz „Digital Economy”, że najnowsze dzieło nie powinno być gorsze. Gdy już uda mi się przeczytać całość, zrelacjonuję dokładnie. Na razie wydawca umożliwia lekturę pierwszego rozdziału.

Na razie zaś smakuję lekturę „Everything Bad Is Good For You” Stevena Johnsona. To niezwykle ciekawa i mądrze napisana obrona współczesnej kultury popularnej, w tym świata gier komputerowych i Internetu. Korzystanie z nich wcale nie musi ogłupiać, raczej na odwrót.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Nie wiem czy to ten sam Pan, ale kiedyś (jakiś dwa lata temu) słyszałem o książce w której autor porównywał obecną kulturą popularną z tą kilka dekad wcześniej i dochodził do podobnego wniosku, że wbrew narzekaniom obecna kultura tak naprawdę podnosi poziom intelektualny odbiorców a nie obniża. Pamiętam też, że jako taki prosty przykład podawano porównanie serialowych tasiemców takich jak Niewolnica Isaura z obecnymi.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php