Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

25.06.2007
poniedziałek

Jesienne spotkania informatyków

25 czerwca 2007, poniedziałek,

W poprzednim wpisie pisałem o lokalnej, acz niezwykle ciekawej inicjatywie obywatelskiej. Teraz o przedsięwzięciu ogólnopolskim, od wielu lat organizowanym głównie za sprawą niespożytej energii Piotra Fuglewicza. Mowa o Jesiennych Spotkaniach Polskiego Towarzystwa Informatycznego, które tradycyjnie odbywały się w Mrągowie, ale od lat kilku przeniosły się w Beskid Śląski.

Kto raz był, wie że impreza  horyzontem daleko wykracza poza sprawy branżowe. We wstępie, jaki miałem przyjemność napisać do „Zapisków na balonie” (Poznań 2003), zbioru felietonów, jakimi nasi informatycy  obdarowują polskie tytuły prasowe pozwoliłem sobie na tezę, którą nadal podtrzymuję:

Dziś, w czasach postmodernistycznej inflacji produkcji literackiej, legislacyjnej i manifestowej, rola tekstów rewolucyjnych przypadła tekstom informatycznym, czyli programom. Świat przed i po pojawieniu się Windows, html, Linuksa jest zupełnie innym światem. A informatycy, czy chcą, czy nie, sprostać muszą oczekiwaniom, jakie stawia się rewolucyjnej awangardzie.

Szczególnie świadom wyzwań czasu jest Piotr Fuglewicz, który właśnie intensywnie pracuje nad przeformułowaniem Jesiennych Spotkań. Jak? Zgodnie z duchem czasu Piotr oświadcza:

Postanowiliśmy oddać konferencję w ręce słuchaczy.

Jednym z elementów zmiany jest pomysł, by podczas najbliższych Spotkań odbyło się wielkie blogowiszcze dla blogerów piszących na tematy związane z szeroko rozumianą cywilizacją informacyjną. Podejmując więc apel i zaproszenie Piotra zapraszam wszystkich zaprzyjaźnionych z tematem blogerów, by z życzliwością przyjrzeli się pomysłom Piotra Fuglewicza i pomogli w ich upowszechnieniu. http://www.xxiii.jesienne-spotkania-pti.org/index.php

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. a przy okazji warto wspomniec, ze przy jesiennych spotkaniach rosnie angielsko-jezyczna konferencja naukowa IMCSIT (www.imcsit.org) na ktora serdecznie zapraszam 😉

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php