Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

23.10.2007
wtorek

Protest firm badawczych

23 października 2007, wtorek,


Przeczuwając nadchodzącą wyborczą porażkę premier J. Kaczyński zaatakował uprzedzająco w ostatni piątek firmy badające opinię publiczną, oskarżając je o fałszowanie sondaży. Zarząd Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku wystosował list otwarty, w którym m.in. czytamy:

Wypowiedź Pana Premiera na temat fałszowania sondaży sprawiła natomiast wiele przykrości tysiącom ankieterów i setkom pracowników naszych firm, którzy w ostatnich tygodniach wkładali wiele wysiłku w sprawne i uczciwe prowadzenie badań przedwyborczych. Odebrali oni te słowa jako obraźliwe i krzywdzące, a przede wszystkim całkowicie bezpodstawne.
Zwracamy się do Pana Premiera z apelem o dostarczenie nam informacji, które by potwierdziły zasadność postawionych naszemu środowisku zarzutów. Gdyby jednak było tak, że słowa te padły w ferworze walki wyborczej, w gorącej atmosferze ostatnich godzin kampanii i nie są poparte żadnymi dowodami, bardzo prosimy Pana Premiera o ich odwołanie, gdyż godzą w dobre imię reprezentowanej przez nas polskiej branży badania opinii publicznej.

W tym roku akurat sondaże dobrze zgadzają się z rzeczywistymi wynikami wyborów (ilustracja poniżej). Może więc kolejny sondaż, pytający Polaków o to, czy premier przeprosi firmy badawcze? Czasu ma już niewiele, niebawem stanie się konstruktywnym opozycjonistą.

OFBOR.jpg

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Cóż, jeśli rzeczywistość nie jest zgodna z rojeniami pana prezesa, to tym gorzej dla rzeczywistości.

 2. Mam nadzieje, ze jesli Kaczynski bedzie upieral sie przy swoim, to sprawa skoczy sie przed sadem. Tylko w ten sposob mozna poskromic pyskaczy, ktorym wydaje sie, ze sa bezkarni.

 3. szczerze mówiąc, spodziewałam się raczej jakiegoś pozwu, a nie listu otwartego; ciekawe, jaka będzie reakcja prawie już byłego pana premiera.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Przeciez ten facet klamal przez 2 lata!!! Najpierw Tusk nie chcial ponoc z nim robic koalicji, potem trzeba bylo wywalic Marcinkiewicza i wziac sie za premierowanie, chociaz sie przysiegalo, ze dopoki brat bedzie…. potem ZOMO, 13 grudnia, wysylanie Kaminskwiego za Lepperem, oligarchowie … nie dziwi, ze na koniec sondaze tez okazaly sie nakrecone przez UKLAD. To sie nazywa paranoja, Panie, Panowie. I ta paranoja rzadzila 38-milionowym krajem europejskim przez 2 lata. Toz czegos tajkiego biez pol litra nie rozbierosz.

 6. Jacobsky pisze: „Mam nadzieje, ze jesli Kaczynski bedzie upieral sie przy swoim, to sprawa skoczy sie przed sadem. Tylko w ten sposob mozna poskromic pyskaczy, ktorym wydaje sie, ze sa bezkarni.”

  Zgadzam się z Tobą. Czas skończyć z bezczelnością układowych firm publikujących złośliwe wyniki badania opinii publicznej. Mam nadzieję, że Pan Premier zdąży podjąć odpowiednie kroki za pomocą aparatu, którym jeszcze dysponuje. 🙂 🙂 🙂

 7. Jak protestują policjańci na Śląsku ! Jadąc troszeczkę za szybko drogą z Katowic do Wisły zatrzymała mnie policja i poinformowali o zbyt szybkim poruszaniu się na drodze a następnie wskazali stację benzynową na której należy kupić pół litra wódki i dostarczyć w/w policjantom do radiowozu. Wracając wieczorem wstąpiłem na tą stację benzynową i klienci wykupili cały zapas najtańszych wódek. To się nazywa PROTEST

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php