Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

10.12.2007
poniedziałek

Best of 2007

10 grudnia 2007, poniedziałek,

New York Times Magazine dokonał dorocznego przeglądu najlepszych pomysłów roku 2007. Redakcja wybrała 70 idei, które uczyniły rok 2007 tym, czym był. Wśród nominowanych pomysłów znalazł się specjalny test umożliwiający szybką identyfikację, nawet podczas telefonicznego wywiadu, pacjenta zagrożonego chorobą Alzheimera. Uznanie zdobył także pomysł czeskiej artystki Klary Jirkovej, która zaproponowała rozszerzenie techniki Brailla na tatuaże, tak by również niewidomi mieli radość z nowej sztuki ciała. Na liście znalazły się również  trumny ulegające biodegradacji i serwisy internetowe oferujące  w razie nagłego zejścia przejęcie bieżących spraw, tak by ukochany kot nie został bez opieki. Stosunkowo późno redaktorów New York Times zachwycił „kryminalny recykling”, czyli kradzież przedmiotów z metali kolorowych po to, by je sprzedać w charakterze złomu. W Polsce ostatnie aluminiowe poręcze poddano recyklingowi lata temu.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Metale kolorowe kradnie sie rowniez w Kanadzie. W Montrealu dwa razy wlamywanoano sie do podstacji energeycznych zasilajacych metro i probowano urabac a to miedziana szyne w rozdzielni, a to inny rownie cenny element. Niestety, ku zaskoczeniu zlodziei, szyna jednak byla pod napieciem (25 kV czy cos takiego).

    Z listy bardzo podoba mi sie pomysl grupy Radiohead z placeniem „co laska” za ich muzyke z najnowszej plyty i cement pochlaniajacy smog.

  2. mi najbardziej spodobała się chyba latająca elektrownia wiatrowa

  3. Pomysły niezłe ale czy w pełni realne. Nie wyobrażam sobie identyfikacji choroby przez telefon a recycling metali kolorowych – to chyba czysto polski patent.

  4. według mnie to bardzo potrzebne dla takich chorych ludzi. Nie zastanawiamy się jak oni chcą być tacy jak my. Trzeba pomóc każdemu kto prosi o pomoc. To bardzo dobry wynalazek.Oby tak dalej:)

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php