Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

16.01.2008
środa

Jobs na Macworld Expo

16 stycznia 2008, środa,

ARsTechnica.jpgStyczniowe Macworld Expo w San Francisco jest dorocznym świętem fanów firmy Apple i jej produktów. Od czasu powrotu Steve’a Jobsa do koncernu punktem kulminacyjnym jest jego wystąpienie, to wówczas ogłaszane są nowe technologiczne cuda, a sam Jobs pokazuje, że jest doskonałym showmanem (fani tłoczą się od bladego świtu, żeby zobaczyć swojego guru).

Wczoraj Jobs zaprezentował nowy komputer przenośny Apple, supercienki MacBook Air. W najchudszym miejscu ma on 0.16 cala grubości. Pozbawiony jest wszelkich zbędnych napędów (można dokupić zewnętrzny czytnik DVD), ma perłnowymiarową klawiaturę, ekran 13,3 cala i dysk 80 GB. Ma kosztować (w sprzedaży w USA za dwa tygodnie 1799 dolarów). Jak jednak donosi MIT’s Technology Review, rynek przyjął wystąpienie Jobsa z mniejszym entuzjazmem niż fani i notowanie akcji firmy spadły o 6,6 proc. Zdaniem analityków nowa zabawka kosztuje więcej niż się spodziewano, zabrakło także informacji o nowych wersjach iPhone’u. Forbes komentuje swym tytułem jednoznacznie: Jobs Fails to Wow at Macworld. (Jobs ogłosił jeszcze kilka inicjatyw, m.in. zapowiedział możłiwość wypożyczania filmów przez iTunes). Oto adres do wystąpienia Jobsa.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Autor pisze: „Wczoraj Jobs zaprezentował nowy komputer przenośny Apple, supercienki MacBook Air. W najchudszej wersji ma on 0.16 cala grubości.”

  Nie w najchudszej wersji, ale w najcieńszym miejscu – z przodu. Z tyłu grubość jest największa i wynosi 0.76 cala (czyli i tak mniej niż Sony TZ w najcieńszym miejscu (0.8 cala)).

  W momencie, gdy Jobs zaprezentował Time Capsule, czyli bezprzewodowy punkt dostępowy Wi-Fi z wbudowanym potężnym dyskiem (500GB lub 1TB), spodziewałem się, że MacBook Air będzie rzeczywiście całkowicie bezprzewodowy, wyposażony w stosunkowo nieduży dysk flash i korzystający przede wszystkim z zasobów sieciowych. Niektóre pogłoski mówiły, że zostanie pozbawiony nawet złącza zasilającego, a bateria będzie ładowana indukcyjnie, jak w elektrycznych szczoteczkach do zębów. A tu dość konwencjonalna konfiguracja umieszczona w tradycyjnie gustownej i rzeczywiście cieniutkiej obudowie z aluminium.

  Jako dumny właściciel iPoda Touch czuję się troche wystrychnięty na dutka ze względu na zapowiedź konieczności płacenia za uaktualnienie jego oprogramowania. Kwota ($20) nie jest zbyt wygórowana, ale jeśli transakcja miałaby przebiegać za pośrednictwem sklepu iTunes, to z Polski nie można zrobić tego legalnie.

 2. Air 4 milimetry ma w najchudszym punkcie, a nie wersji.

 3. Maly bledzik sie wkradl w powyzszy tekst. Grubosc nowego lapka waha sie w przedziale 0.16 – 0.76 cala. Nie ma roznych wersji grubosci.

 4. @TesTeq, Michał Szota, Automat:
  dzięki za uwagę, pośpiech bywa zabójczy. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php