Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

5.03.2008
środa

Comperia, porównywarka finansowa

5 marca 2008, środa,

Wczoraj ruszył serwis Comperia.pl, jak zapewniają twórcy – pierwsza w Polsce porównywarka finansowa. Comperia umożliwia porównanie oferty dostępnych na polskim rynku usług i produktów finansowych: kredytów hipotecznych, gotówkowych, kart kredytowych, lokat, kredytów samochodowych. Potrzebne do porównania dane wydobywane są na kilka sposobów, jak mnie poinformował Bartosz Michałek, prezes Comperii. Instytucje finansowe, które podpisały umowę same dostarczają aktualne informacje o swojej ofercie.  Nie wszyscy jednak, jak wiadomo chcą być dobrowolnie porównywani, informacji jednak udzielać muszą – tę informację zbiera specjalny zespół redakcyjny.  Twórcy Comperii za swój duży atut podają doświadczenie wyniesione z prowadzenia  serwisu eHipoteka.com.

Jak porównywać oferty często, na pierwszy rzut oka nieporównywalne? Comperia (którą tworzą ludzie o fachowym przygotowaniu finansowym: Michałek pracował w Expanderze, Open Finance, Noble Bank, jest maklerem papierem wartościowych, Karol Wilczko, dyrektor zarządzający może okazać podobne c.v.), jak zapewnia Michałek, analizuje wszystkie składniki kosztu oferty, tak by w efekcie uzyskać na końcu realny koszt, który dopiero staje podstawą porównywania. Oczywiście, można też ustalać parametry porównywania, które są istotne dla klienta.

Co ciekawe, serwis ma mieć także charakter Web 2.0, informacje dostarczane przez użytkowników, a także bezpośrednia komunikacja między nimi mają tworzyć istotną część wartości użytkowej i informacyjnej. Zbyt wcześnie jeszcze na ocenę merytoryczną, trzeba trochę poporównywać. Podoba mi się natomiast sama koncepcja  i podejście twórców, którzy z chłodem podchodzą do technologii. Jest ona dla nich tylko narzędziem, które nie jest celem samym w sobie (jak to czasami bywa w przypadku ambitnych serwisów internetowych). Życzę powodzenia, bo dobry serwis umożliwiający poruszanie się w gąszczu oferty finansowej był bardzo potrzebny.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php