Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

7.04.2008
poniedziałek

Bydgoszcz, konkurs „Życie w internecie”

7 kwietnia 2008, poniedziałek,

Dziś trafiłem do Bydgoszczy, do Wyższej Szkoły Gospodarki, która organizuje ogólnopolski konkurs „Życie w Internecie” adresowany do młodzieży. Zadanie: przygotować pracę analizującą w formie tekstowej, plastycznej, prezentacji multimedialnej kondycję człowieka w epoce Sieci. Pomysł ciekawy, problem jednak w Polsce z podażą ciekawych prac. Te, które zostały wyróżnione zasłużyły na to, choć generalnie poziom refleksji nad „życiem w internecie”, nie tylko wśród młodzieży, jest słaby. Przy okazji przypomniało mi się Sympozjum Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej, kiedy to studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie także próbowali zmierzyć się z Siecią. Chyba wypadli gorzej, niż nagrodzeni w Bydgoszczy licealiści. Wszystkie nadesłane prace są nie tylko przedmiotem analiz jury ale także służą badaniom socjologicznym, które prowadzi m.in. koordynatorka konkursu, Ola Nowakowska. Niebawem mają być opublikowane wnioski z pierwszej edycji „Życia w internecie”.

Wrażenie robi sama WSG, dysponująca pięknym kampusem w środku miasta, nad brzegami Brdy i systemu wodnego miasta. W środku perełka – Akademicka Przestrzeń Kulturalna z Muzeum Fotografii. Bydgoszcz, niegdyś stolica polskiego przemysłu fotochemicznego (przed wojną Alfa, po wojnie Foton) – dziś ma jedynie to muzeum. Choć skromne, robi bardzo sympatyczne wrażenie. Jego kustosz, fotografik Arkadiusz Blachowski zaprasza nie tylko do zwiedzania, lecz także do podejmowania praktycznych fotograficznych prób w studio i w ciemni. Poniżej krotka relacja foto z Bydgoszczy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. nigdy nie byłam w Bydgoszczy.Ponoć to ładne miasto. Spotykam się często z nie znajomością całkiem bliskich miejscowości..Nie lubię podróżować ale teraz postanowiłam że poznam wszystkie miasta tysięczniki które są w Polsce.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php