Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

22.04.2008
wtorek

Knowbotic Research, Christian Hübler w Polsce

22 kwietnia 2008, wtorek,

KnowboticResearch.jpgW czwartek, 24 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku wystąpi Christian Hübler, współzałożyciel grupy Knowbotic Research.

Grupa artystyczna Knowbotic Research założona została w 1991 roku przez trójkę artystów: Yvonne Wilhelm, Christiana Hueblera i Alexandra Tuchacka. Od samego początku intensywnie eksperymentowała z kształtowaniem formacji informacyjnych, tworzeniem interfejsów oraz działaniami sieciowymi. Jej najnowsze projekty to działania artystyczne mające na celu poszukiwanie form interwencji w translokalne przestrzenie i systemy.
Ich projekty otrzymały liczne prestiżowe nagrody m.in. nagrodę Hermanna Claasena w dziedzinie sztuki mediów i fotografii 2001, międzynarodową nagrodę sztuki mediów przyznawaną przez ZKM w Karlsruhe 1997, nagrodę Augusta Seelinga Muzeum Wilhelm Lehmbruck 1997, dwukrotnie Golden Nica na festiwalu Ars Electronica w 1994 i 1998 roku.

Wystąpienie Hüblera to część projektu Immediate Art, którego kuratorem jest Katarzyna Woźniak. Hübler w piątek przeniesie się do Wrocławia (gdzie przedstawi swój wykład o 18.30 w Centrum Sztuki Wro, jak cennie uzupełnił Michał Szota). Natomiast już w czerwcu w tym samym cyklu spodziewać się możemy Lva Manovicha.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Hübler we Wrocławiu przedstawi swój wykład o 18:30 w Centrum Sztuki WRO, gdzie w imieniu tej instytucji zapraszam.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php