Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

3.05.2008
sobota

Libre Graphics Meeting, Wrocław 2008

3 maja 2008, sobota,

logo.pngW najbliższym tygodniu we Wrocławiu zapowiada się bardzo interesująca impreza, Libre Graphics Meeting 2008. Szczegóły, w informacji przygotowanej przez organizatorów, poniżej:

Wolna grafika na Libre Graphics Meeting 2008, 8-11 maja 2008, Wrocław

Libre Graphics Meeting jest cykliczną konferencją poświęconą rozwojowi wolnego oprogramowania przeznaczonego dla środowisk
twórczych (nacisk położono na wszelkiego rodzaju programy graficzne, do animacji, montażu nieliniowego; czcionki itp.). Ma charakter międzynarodowy. Zjeżdżają się na nią programiści i przedstawiciele największych firm informatycznych z całego świata.

Swoją obecnością zaszczycą nas twórcy takich programów jak GIMP, Blender, Inkscape czy Scribus, środowisk KDE i GNOME oraz licznych pomniejszych inicjatyw. Zjawią się także artyści, którzy wykorzystując wspomniane rozwiązania tworzą prawdziwą magię. Spotkają się, by wspólnie dyskutować o tym niezwykle ciekawym zjawisku, jakim jest wolna kultura.

W tym roku po raz pierwszy LGM odbywa się w kraju „Nowej Europy” – w Polsce, we Wrocławiu. Poprzednie edycje miały miejsce w Lyonie we Francji i Montrealu w Kanadzie. W przyszłym roku zawitamy do Brisbane w Australii.

Spotkajmy się w dniach 8-11 maja podczas wykładów i warsztatów odbywających się na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, a także w trakcie innych imprez w całym mieście.

Przyjdź, zobacz, posłuchaj i podyskutuj – urządźmy razem prawdziwy bazar!

Szczegóły: http://www.libregraphicsmeeting.org

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Panie Edwinie nie słyszałem na żadnym z polskich źródeł o Pangea Day więc załączam link:
    http://www.pangeaday.org/

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php