Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

12.02.2009
czwartek

Dzień Darwina

12 lutego 2009, czwartek,

200 lat temu urodził się Karol Darwin. Dobry powód, by dużo o pisać o wielkim biologu i teorii ewolucji. Oto kilka ciekawych miejsc, gdzie warto zajrzeć, by się przyjrzeć dyskusji:

Blog for Darwin, czyli kolekcja ponad 100 blogów uczestniczących w rocznicowym darwinowskich roju.

W „Nature” rocznicowy podcast.

3Quarks Daily publikuje filmowy klip z rozmową z Richardem Dawkinsem. Rozmowa zarejestrowana wcześniej, zawsze jednak warto posłuchać.

Można zajrzeć także na Polską stronę „Dzień Darwina”, mało się jednak na niej dzieje.

Przy okazji polecam także  książkę Tomasza Szlendaka i Tomasza Kozłowskiego „Naga małpa przed telewizorem. Popkultura w świetle psychologii ewolucyjnej”. Rzecz ciekawa, choć na razie po lekturze trzeciej części potwierdzam swe przekonanie, że psychologia ewolucyjna może wyjaśnić wiele, należy jednak podchodzić do tego instrumentu krytycznie. Więcej, jak przeczytam całość. Kto zaś ma ochotę przyjrzeć się, jak mogli wyglądać  jego krewni sprzed wielu, wielu lat, powinien zajrzeć na stronę „Devolve Me”. Wystarczy załadować swoją fotkę, by odbyć podróż w czasie. Niektórzy na operacji zyskają, niektórzy stracą, dobra zabawa. Ciekaw jestem, jaki efekt dałaby próba dewolucji Romana Giertycha, przeczy jakoby „pochodził od małpy”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. „Nagą małpę przed telewizorem” będę miał na uwadze. Osobiście za książkę namber łan na wraży temat uznaję „Moralne zwierzę” R. Wrighta. W ramach celebry Happy Darwin Day’a u się na blogu robię prezent kreacjonistom z odpowiedniej przebiórki treści „Autobiografii” Darwina, zapraszam uprzejmie 😉

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php