Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

4.03.2009
środa

Darwin w Watykanie, 2

4 marca 2009, środa,

Nawiązując do komentarzy Sceptyka, warto odnotować, że  związku z rozpoczęciem w Rzymie konferencji poświęconej ewolucji „Biological Evolution: Facts and Theories” wypowiedział się kardynał William Levada, watykańskiej Kongregacji Doktryny Wiary.

„We believe that however creation has come about and evolved, ultimately God is the creator of all things,” he said.

He said that while the Vatican did not exclude any area of science, it did reject as „absurd” the atheist notion of biologist and author Richard Dawkins and others that evolution proves there is no God. (cytat za MSNBC). W wolnym przekładzie, że można uznać ewolucję pod warunkiem uznania, że Bóg jest stwórcą wszystkich rzeczy. Dawkins, jako walczący ateista został wyzwany po imieniu. Nie dziwne, jeśli poczytać co pisze i posłuchać co mówi (adres do filmiku zawdzięczam Sceptykowi):

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 13

Dodaj komentarz »
 1. porusza Pan ciekawe problemy, jednak dyplomatycznie unika swoich komentarzy np . na powyższy temat a to może być bardziej interesujące niż Darwin z Dawkinsonem.

 2. @fruc: jestem z Dawkinsem, choć nie wojuję.

 3. bardzo wolny przekład moim zdaniem, ja bym to rozumiał jako: „Absurdem jest uważać, tak jak Dawkins i inni, iż ewolucja dowodzi, że Boga nie ma”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Chcialbym zapoznac sie z dowodem na to, ze ewolucja TO bog. Z dowodem, a nie z dogmatem…

 6. Stanowiska Dawkinsa i kreacjonistów nieźle podsumowują dwa cytaty z innych wielkich myślicieli:

  „Man’s unfailing capacity to believe what he prefers to be true rather than what the evidence shows to be likely and possible has always astounded me. […] in the face of mountains of evidence to the contrary we will pin all our hopes on the slimmest of doubts. God has not been proven not to exist, therefore he must exist.”
  Akademik Prokhor Zakharov

  „Men in their arrogance claim to understand the nature of creation, and devise elaborate theories to describe its behavior. But always they discover in the end that God was quite a bit more clever than they thought.”
  Siostra Miriam Godwinson, „We Must Dissent”

 7. A ja się zgodzę z argumentem pastafarian, że mieszanie Boga do ewolucji ma równie wiele sensu, co mieszanie go do grawitacji (vide: teoria inteligentnego spadania). 😉

 8. Nawiasem mowiac Dawkins moze sie mylic twierdzac, iz ewolucja dowodzi, ze boga nie ma. Moim zdaniem ewolucja wskazuje, ze dla powstania i trwania zycia – a byc moze i Wszechswiata – w formie takiej, jaka znamy bog wcale nie jest POTRZEBNY.

  To jest jednak pewna roznica.

 9. Do tej pory czytalam Dawkinsa z wielka przyjemnoscia. Ale ten wyklad z YouTube to naprawde perla i wielkie dzieki, ze moglam wysluchac – pol godziny minelo jak chwilka. Sama radosc!

 10. moim zdaniem ewolucja dowodzi ze Bóg jest., Trwanie życia a może i wszechświata dowodzi o Jego istnieniu.

 11. A co ma Bóg wspólnego z ewolucją? Czy jego też ewolucja dotyczy? Dawkins ślepo wierzy w swoje banialuki.

 12. moim zdaniem ewolucja dowodzi ze Bóg jest., Trwanie życia a może i wszechświata dowodzi o Jego istnieniu.

 13. A ja się zgodzę z argumentem pastafarian, że mieszanie Boga do ewolucji ma równie wiele sensu, co mieszanie go do grawitacji (vide: teoria inteligentnego spadania).

 14. A co ma Bóg wspólnego z ewolucją? Czy jego też ewolucja dotyczy? Dawkins ślepo wierzy w swoje banialuki.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php