Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

9.03.2009
poniedziałek

Piraci, terroryści, bandyci – raport RAND Corp.

9 marca 2009, poniedziałek,

Pod szylde RAND Copr. ukazał się raport „Film Piracy, Organized Crime, and Terrorism„, sfinansowany przez MPA (Motion Picture Association). Sążniste opracowanie pokazuje, że piractwo filmowe jest procederem wykorzystywanym przez sieci zorganizowanej przestępczości oraz sieci terrorystyczne do finansowania swojej działalności. Kto nie ma ochoty czytać, może obejrzeć filmik, w którym Gregory F. Treverton, dyrektor Center for Global Risk and Security wyjaśnia najważniejsze konkluzje raportu.

Ben Jones w blogu „TorrentFreak” nie pozostawia na raporcie RAND suchej nitki. Przypomina, że podobne wnioski przemysł filmowy próbował przemycić do świadomości publicznej już kilka lat temu. Jones wskazuje, że najważniejsza wada raportu polega na bałaganie terminologicznym. Autorzy świadomie mieszają pojęcie piractwa z szerszym zjawiskiem podrabiania produktów, który dotyczy nie tylko obszaru produkcji dóbr kultury, lecz w jeszcze większym stopniu leków, części do samolotów, żywności i wyrobów luksusowych. W efekcie tego bałaganu myślowego, autorzy mogą wyciągać dowolne wnioski, zwłaszcza takie, które zadowolą sponsorów badania.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. zdecydowanie bałagan myślowy przeważa w każ?ej dziedzinie. Zbyt dużo informacji? Sprzeczne informacje. Oddalają nas one od prawdy. Podał Pan doskonały przykład Dalej Lamy w na swoim wykładzie poniżej.

  2. Myślę, że niewielkim wysiłkiem intelektualnym dałoby się nakręcić film, ujawniający, że wielkie wytwórnie multimedialne są wykorzystywane do finansowania zot=rganizowanej przestępczości, mafii i terrorystów.

  3. Kolejny atak ze strony BSA:

    Business Software Alliance uruchomiło właśnie nową kampanię informacyjną pt. „Oblicza Internetowego Piractwa”, która przedstawia realne konsekwencje dla internetowych piratów – od wyroków zasądzających setek tysięcy dolarów do kary więzienia – podaje serwis Cnet. W kampanii pojawiają się też porównania piratów internetowych do somalijskich piratów, którzy porywają statki u południowych wybrzeży Afryki.

    Za: http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,6495597.html

    Pora chyba w samoobronie zacząć przyrównywać BSA do Hitlera i Stalina.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php