Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

2.08.2009
niedziela

Miłość, wojna, rewolucja

2 sierpnia 2009, niedziela,

Informuję z radością, że w środę 5 sierpnia, nakładem wydawnictwa W.A.B. do księgarń trafi „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu”, moja najnowsza książka. Jej fragment opublikowała „Polska – The Times” w weekendowym wydaniu, to rozdział o Warszawie. Dziękuję kolegom z „Polski” za życzliwość – tekst ukazał się 1 sierpnia, dzień dla myślenia o Warszawie szczególny. Rozdział w książce zatytułowany „Warszawa. Ludzie przeciw entropii” powstał cztery lata temu, podczas ostatniej redakcji zaktualizowałem go, uwzględniając m.in. kwestię Euro 2012.

Więcej informacji o książce, wraz podcastem w którym czytam przesłanie „Miłości, wojny, rewolucji” oraz fragment (interpretuję w nim sztukę Christopha Marthalera „Ostrzeżenie przed przyszłością” wystawioną w 2005 r. w Lubiążu) publikuję na swojej stronie domowej. Niebawem zamieszczę kolejny fragment – rozdział o Paryżu i Eurodisneylandzie. Zapraszam do lektury i krytyki.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Życzę sukcesu czytelniczego! Czy będzie jakiś promocyjny tour związany z książką [konkretnie pytam o terminy jesienne ponieważ obecnie pomieszkuję chwilowo w Oslo].

 2. Jeszcze małe pytanie: Smutek peryferii na kiedy jest planowany?

 3. @h2ols: plany promocji uszczegóławiają się teraz, mam zamiar ruszyć w trasę wczesną jesienią, bliżej roku akademickiego. Będę informował. „Smutek peryferii” intensywnie dojrzewa, realny jest przełom tego i następnego roku. Pozdrawiam i dziękuję za dobre słowa.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Niestety nie ma jej jeszcze w Merlinie ani Empiku.

 6. Gratuluję. Rozdział o Paryżu czyta się znakomicie. Trochę bałem się że przy obserwacji świata popadnie Pan w manierę podobną do książek Thomasa Friedmana ale były to obawy bezpodstawne. Czekam na książkę i pozdrawiam.

 7. Rowniez zycze sukcesu wydawniczego.

  Z zainteresowaniem przeczytalem fragment z Polska The Times i odnosze wrazenie, ze tekst ten przypomina troche ‚Co z ta Polską’ Lisa. Podaje Pan truizmy, z ktorymi wszyscy sie zgadzamy, po czym dodaje Pan wymiar ideologiczny, w tym przypadku antyliberalny, czy tez antykapitalistyczny.

  Ideologia najbardziej widoczna jest w tym przypadku, gdy brak pomyslów/ strategii nazywa Pan ‚neoliberalną strategią walki z entropią’. W tytule bierze Pan z rozpędu na cel ‚wilczy kapitalizm’, chociaz tekst o nim nie traktuje.

  Do Pana ksiazki zajrze z zainteresowaniem liczac na to, ze bedzie sie czytalo jak antymatrix

  ps. ciekawy watek o wplywie wydatkow na infrastrukturę sportową. Moze daloby sie go rozwinac w jakims artykule…

 8. Dzięki wielkie za dobre słowa. „Wilczy kapitalizm” – ten tytuł wymyślili koledzy z „Polski – The Times”, w książce jest „Warszawa. Ludzie przeciw entropii”.

 9. Ale… przyznam po lekturze drugiego fragmentu, zdecydowanie nie podoba mi się podziw dla demonstracji alterglobalistów i żal że w Warszawie nie było żadnej rozróby na „światowym” poziomie.

 10. @Marchewa: Obawiam się, że w książce jest zdecydowanie więcej fragmentów, które się nie spodobają… Pozdrawiam

 11. Warszawy prawie nie znam i dlatego z przyjemności o niej przeczytam. /podlizywanie się :)/ Mam nadzieje, że po przeczytaniu książki moje horyzonty się poszerzą znacznie . Po fragmentach tutaj zamieszczonych widać że będzie w niej wiele interesujących nie znanych mi słów… Okładka marchewkowa to dobrze, bo ostatnio dużo się pisze i mówi o ekologii. Kupię książkę i przeczytam a wtedy mam nadzieje, że będzie można ją zaopiniować. :)) na tymże blogu . Swoją drogą to gratulują to jet coś !.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php