Informuję z radością, że w środę 5 sierpnia, nakładem wydawnictwa W.A.B. do księgarń trafi „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu”, moja najnowsza książka. Jej fragment opublikowała „Polska – The Times” w weekendowym wydaniu, to rozdział o Warszawie. Dziękuję kolegom z „Polski” za życzliwość – tekst ukazał się 1 sierpnia, dzień dla myślenia o Warszawie szczególny. Rozdział w książce zatytułowany „Warszawa. Ludzie przeciw entropii” powstał cztery lata temu, podczas ostatniej redakcji zaktualizowałem go, uwzględniając m.in. kwestię Euro 2012.
Więcej informacji o książce, wraz podcastem w którym czytam przesłanie „Miłości, wojny, rewolucji” oraz fragment (interpretuję w nim sztukę Christopha Marthalera „Ostrzeżenie przed przyszłością” wystawioną w 2005 r. w Lubiążu) publikuję na swojej stronie domowej. Niebawem zamieszczę kolejny fragment – rozdział o Paryżu i Eurodisneylandzie. Zapraszam do lektury i krytyki.
2 sierpnia o godz. 22:19 54857
Życzę sukcesu czytelniczego! Czy będzie jakiś promocyjny tour związany z książką [konkretnie pytam o terminy jesienne ponieważ obecnie pomieszkuję chwilowo w Oslo].
2 sierpnia o godz. 22:27 54859
Jeszcze małe pytanie: Smutek peryferii na kiedy jest planowany?
3 sierpnia o godz. 5:10 54860
@h2ols: plany promocji uszczegóławiają się teraz, mam zamiar ruszyć w trasę wczesną jesienią, bliżej roku akademickiego. Będę informował. „Smutek peryferii” intensywnie dojrzewa, realny jest przełom tego i następnego roku. Pozdrawiam i dziękuję za dobre słowa.
3 sierpnia o godz. 7:53 54862
Niestety nie ma jej jeszcze w Merlinie ani Empiku.
3 sierpnia o godz. 8:01 54863
Gratuluję. Rozdział o Paryżu czyta się znakomicie. Trochę bałem się że przy obserwacji świata popadnie Pan w manierę podobną do książek Thomasa Friedmana ale były to obawy bezpodstawne. Czekam na książkę i pozdrawiam.
3 sierpnia o godz. 8:02 54864
Rowniez zycze sukcesu wydawniczego.
Z zainteresowaniem przeczytalem fragment z Polska The Times i odnosze wrazenie, ze tekst ten przypomina troche ‚Co z ta Polską’ Lisa. Podaje Pan truizmy, z ktorymi wszyscy sie zgadzamy, po czym dodaje Pan wymiar ideologiczny, w tym przypadku antyliberalny, czy tez antykapitalistyczny.
Ideologia najbardziej widoczna jest w tym przypadku, gdy brak pomyslów/ strategii nazywa Pan ‚neoliberalną strategią walki z entropią’. W tytule bierze Pan z rozpędu na cel ‚wilczy kapitalizm’, chociaz tekst o nim nie traktuje.
Do Pana ksiazki zajrze z zainteresowaniem liczac na to, ze bedzie sie czytalo jak antymatrix
ps. ciekawy watek o wplywie wydatkow na infrastrukturę sportową. Moze daloby sie go rozwinac w jakims artykule…
3 sierpnia o godz. 8:11 54865
Dzięki wielkie za dobre słowa. „Wilczy kapitalizm” – ten tytuł wymyślili koledzy z „Polski – The Times”, w książce jest „Warszawa. Ludzie przeciw entropii”.
3 sierpnia o godz. 10:23 54866
Ale… przyznam po lekturze drugiego fragmentu, zdecydowanie nie podoba mi się podziw dla demonstracji alterglobalistów i żal że w Warszawie nie było żadnej rozróby na „światowym” poziomie.
3 sierpnia o godz. 10:46 54867
@Marchewa: Obawiam się, że w książce jest zdecydowanie więcej fragmentów, które się nie spodobają… Pozdrawiam
3 sierpnia o godz. 20:30 54880
Warszawy prawie nie znam i dlatego z przyjemności o niej przeczytam. /podlizywanie się :)/ Mam nadzieje, że po przeczytaniu książki moje horyzonty się poszerzą znacznie . Po fragmentach tutaj zamieszczonych widać że będzie w niej wiele interesujących nie znanych mi słów… Okładka marchewkowa to dobrze, bo ostatnio dużo się pisze i mówi o ekologii. Kupię książkę i przeczytam a wtedy mam nadzieje, że będzie można ją zaopiniować. :)) na tymże blogu . Swoją drogą to gratulują to jet coś !.