Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

30.05.2010
niedziela

Lublin, Opole – miasto bitów i krytyka rozumu cyfrowego

30 maja 2010, niedziela,

Zanim ruszyłem do Szanghaju trenowałem podróżniczą kondycję na bliższym polskim terenie. 4 maja ruszyłem do Lublina, na zaproszenie Piotra Chorosia z Homo faber  oraz Piotra Celińskiego z inicjatywy cyberLublin, gdzie najpierw opowiadałem o mieście jako przestrzeni kamieni, ludzi i bitów (rozwinięcie idei miasta sympatycznego przedstawionej przed rokiem  we Wrocławiu u Piotra Krajewskiego podczas seminarium Wro’09 „Expanded City”. Wykład został nagrany (okienko poniżej):

cyberLublin. Miasto w dialogu z cyberkulturą. Edwin Bendyk from Marcin Stelmaszczuk on Vimeo.

Spotkanie w siedzibie Homo faber związane było z 20. rocznicą likwidacji cenzury w Polsce, a dotyczyło cenzury w internecie. Kilka moich wypowiedzi z Radia Lublin.

Po Lublinie nadszedł czas na Opole, gdzie z kolei zaprosił mnie prof. Marek Szczepański. W Instytucie Socjologii przedstawiałem „Krytykę rozumu cyfrowego”, rozwinięcie tekstu jaki przygotowałem do katowickich „Opcji” (ma się ukazać w najnowszym numerze). Wielką radość sprawiła mi wystawka publikacji, w jakie byłem zaangażowany, a zwłaszcza wydawane jeszcze w podziemiu pisma „Miś” i Grizzly” – po raz pierwszy po ponad 20 latach widziałem w blasku dnia, w witrynie uniwersyteckiej biblioteki.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Czy pokazane tu „Grizzli” ma jakieś związki z wydawanym w latach 90. miesięcznikiem satyrycznym o tej nazwie, czy to tylko zbieżność tytułu?

  2. @Jurgi: chyba nie, po rewolucji zamknęliśmy interes – pismo robiliśmy jako studenci, większość rozeszła się do swoich zawodów.

  3. swietna prezentacja. co do kolonizacji przestrzenii publicznej przez nibymiejsca kanoniczny przyklad to Stary Browar w Poznaniu

  4. bardzo ciekawe 🙂 szczególnie stwierdzenie o odmienności plemiennej. Znam nawet osobnika który twierdzi że to nie inne plemiona a wręcz ery oddzielają pokolenia. Niestety nie zgadzam się z niczym co Pan powiedział. Jako nastolatka tez potrafiłam wykonywać kilka czynności na raz. Nie wyszło to nikomu na zdrowie. 🙂

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php