Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

15.06.2010
wtorek

Mam prawo wiedzieć

15 czerwca 2010, wtorek,

Do wyborów jeszcze kilka dni, warto wiedzieć jak najwięcej o swoim kandydacie i kandydatach, na których będą głosować inni. Polecam serwis obywatelski mamprawowiedziec.pl zbierający informacje na temat wszystkich startujących do walki o fotel prezydencki.

Mamprawowiedziec.pl to obywatelski portal informacyjny, zawierający kompleksowe informacje na temat osób pełniących wybieralne funkcje publiczne. Na mamprawowiedziec.pl znaleźć można informacje dotyczące kariery politycznej i zawodowej, aktywności społecznej, dane kontaktowe oraz oświadczenia majątkowe i rejestry korzyści posłów, senatorów i posłów do Parlamentu Europejskiego.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Mam problem z oceną tego serwisu – to, co jest najłatwiej dostępne, a więc wykresy porównawcze dla poruszania zagadnień danej kategorii, są mało porównywalne. Co z tego, że kandydat A dwukrotnie częściej niż B mówił o wyzwaniach stojących przed edukacją, a wyimków jego wypowiedzi jest trzykrotnie więcej niż B (co na tym samym wykresie zaznaczone nie jest)? Poza tym można się zastanawiać czy samo poruszanie jakiegoś tematu oznacza faktyczne zainteresowanie kandydata na prezydenta; a już zwłaszcza nad tym, jak ma się to do wyboru jednego kandydata przed drugim. Dochodzi jeszcze kategoryzowanie i wybór cytatów do zamieszczenia w tej bazie… Nie przekonuje mnie to.
  Podobał mi się za to labs Google przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w USA: http://labs.google.com/inquotes/
  Dwóch kandydatów zawsze łatwiej porównać niż 10, ale to narzędzie faktycznie pozwala porównać poglądy.

 2. @Łukasz: dziękujemy za zainteresowanie i uwagi – projekt jest dla nas (a może nawet szerzej) pionierski, z czym wiążą się różne problemy.
  Niemniej chciałam tylko napisać, że wymiar liczbowy nie jest wartością ściśle statystyczną i ma w zasadzie charakter wtórny. Ale daje pewien pogląd.

  Nasz projekt wymaga zdecydowanie od użytkownika pracy własnej i ma zachęcać do własnej analizy. Prosty wykres nie daje rzeczywiście ostatecznej odpowiedzi, ale pokazuje pewną tendencję i może dać do myślenia.

  Jeśli się poświęci chwilę, to można zobaczyć, jakiej jakości są wyimki i z jakich źródeł pochodzą, czy kandydat mówi dużo o tej edukacji, ale ciągle to samo (widać to w cytatach), czy są to konkretne rozwiązania, czy okrągłe zdania-idee, czy źródłem wypowiedzi jest wywiad (a więc kandydat musiał coś odpowiedzieć, działał reaktywnie), a może wyimek pochodzi z jego (czyt. jego i jego sztabu) autorskich materiałów (a więc działa aktywnie). Pytania można mnożyć.

  Dziękuję za wklejenie linku. Przejrzymy ten projekt dokładnie i zobaczymy, co można u nas zmodyfikować!
  Pozdrawiam
  Ewa Modrzejewska

 3. Od rana usiłuję wejść na podaną stronę i albo błąd, albo tylko i wyłącznie informacja, że obsługę techniczną zapewnia home.pl (jeśli tak to kiepska ona jest chyba).
  Pozdrawiam

 4. @Wasabi: przed chwilą wchodziłem z podanych we wpisie linków, wszystko działa.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php