Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

5.10.2010
wtorek

Światowe standardy w nauce w rodzimym wykonaniu

5 października 2010, wtorek,

Dostałem o prof. Leszka Pacholskiego z Wrocławia link do wywiadu z nim opublikowanego przez wrocławską „Wyborczą”. Sprawa dotyczy rektora Akademii Medycznej.

W ubiegłym tygodniu Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów zawiesiła Wydziałowi Lekarskiemu wrocławskiej Akademii Medycznej uprawnienia do nadawania habilitacji i prowadzenia procedur profesorskich. To kara za przeciąganie przez uczelnię wyjaśnienia sprawy prof. Ryszarda Andrzejaka. Rektor AM został w listopadzie 2008 r. oskarżony o popełnienie plagiatu w pracy habilitacyjnej. Władze uczelni nie komentują decyzji Centralnej Komisji, twierdzą, że nie mają jeszcze oficjalnego dokumentu z jej postanowieniem.

Porażające, więcej szczegółów w rozmowie z prof. Pacholskim.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Smutne, ale chyba każdy, kto ma lub miał, doczynienia z nauką, zdaje sobie sprawę z szeregu problemów jakie istnieją w tym środowisku. Plagiaty to tylko drobny element tej kwestii.

  2. @Edwin Bendyk, Sprawa dotyczy habilitacji, która zdaniem wielu jest sama w sobie archaicznym i nieprzydatnym elementem kariery akademickiej. W roli jedynego sprawiedliwego wystąpiła Centralna Komisja, która w dyskusjach o reformie naszych instytucji naukowych jest często synonimem wszelkiego zła. Po stronie plagiatora stanęła niezależna i jak najbardziej autonomiczna Szkoła Wyższa i jej demokratycznie wybrane władze. Samo zaś oskarżenie o plagiat nie wpłynęło od poszkodowanej albo od konkurenta naukowego tylko od związków zawodowych. Wspaniałe studium złożoności mechanizmów rządzących szkolnictwem wyższym w Polsce.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php