Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

8.12.2010
środa

Dziwna pętla w Poznaniu

8 grudnia 2010, środa,

Powoli wykopuję się ze śniegu, który zasypał mnie dosłownie i metaforycznie (lawina pilnych prac na koniec roku). Dziś ruszam do Poznania do Teatru 8 Dnia, gdzie grupa młodych artystów podjęła się zmierzyć z „dziwną pętlą” Douglasa Hofstadtera. O koncepcji „Strange Loop” pisałem jakiś czas temu w blogu. Ciekaw  jestem wrażeń, ja pilnie szykuję wprowadzenie do przedstawienia. Koncepcja „dziwnej pętli” jest mocno krytykowana przez wszystkich, którzy twierdzą, że fakt świadomości jest niewytłumaczalny (np. John Searle, właśnie ukazała się po polsku jego książka o umyśle). Hofstadter zaś twierdzi, że świadomość, poczucie Ja to tylko złudzenia, epifenomeny czysto materialnych procesów. Zapraszam, 8 grudnia, godzina 8 wieczorem, Teatr 8 Dnia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. A dlaczego Pana nie było 30. na „Internet a nowe media”? Kilka osób było zawiedzionych 🙁

  2. Koncepcja Hofstadtera jest filozoficzna.W tym sensie,że nie podpierają jej żadne dowody ścisłe.Wolę usiłowania R.Penrosa wytłumaczenia fenomenu samoświadomości na gruncie fizyki.Z tezą,że bez takiego poznania nie potrafimy się wydobyc ,m.innymi z pułapki interpretacji teorii kwantowych.Polecam „The Emperor’s New Mind” tego autora.
    Pozdrawiam

  3. @zorro: L4

  4. @max: a co to sa „dowody scisle”? pytam z tego powodu, ze jak na moje oko nawet fizyk eksperymentalny nie moze uciec od pewnych filozoficznych/ontologicznych przedzalozen

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php