Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

15.03.2011
wtorek

Spisek kultury, zapraszam na piewsze seminarium

15 marca 2011, wtorek,

W najbliższy piąte, o 18.00 zapraszam serdecznie do Muzeum Sztuki Nowoczesnej  w Warszawie, na pierwsze seminarium z nowego cyklu „Spisek Kultury. Widmo neoliberalizmu i kultura przyszłości”. Na spotkaniu zobaczyć będzie można przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Jak to jest” Agnieszki Arnold.
Kongres Kultury, który odbył się jesienią 2009 roku, rozpalił debatę o kulturze. Wśród gorących dyskusji i sporów umyka jednak często pytanie zasadnicze: czym dziś jest sama kultura? Jaka jest kondycja polskiej sztuki? Jakimi tematami się zajmuje, a jakie dominują w dyskursie publicznym? Film wybitnej dokumentalistki Agnieszki Arnold i Witolda Orskiego ?Jak to jest? portretuje współczesną polską kulturę pokazując wielobarwną i polifoniczną przestrzeń inicjatyw i twórczej ekspresji. Czy w portrecie tym jest miejsce dla każdego i dla wszystkich? Od próby odpowiedzi na to pytanie, do której zaprosiliśmy obok twórców filmu także osoby występujące na ekranie, startuje cykl ?Spisek kultury?. Kolejne jego odsłony będą uzupełniać i problematyzować obraz społeczeństwa przedstawianego w zwierciadle kultury.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
 1. „Spisek kultury neoliberalizmu” bedzie dla mnie znaczyl spisek w ekonomii przyjmujacej za postawe funkcjonowania gospodarki wolna gre sil rynkowych, lecz dopuszczajacy ingerencje panstwa w okreslonym zakresie. Czy o tym chce mowic p. Edwin Bendyk?

  Jezeli o tym, to o gospodarce neoliberalizmu w Polsce?

  Ekonomii neoliberalizmu nikt na swiecie nie neguje. Trwa jedynie przepychanka, gdzie ilokowac granice ingerencji panstwa.

 2. Gospodarzu!

  „Spisek kultury, zapraszam na piewsze seminarium”

  Może lepiej jednak na „pierwsze?”

  Gdyby to nie był tytuł wpisu, to pewnie bym nie zwrócił uwagi.

  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php