Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

24.10.2011
poniedziałek

Boska! Zmiany na Woronicza c.d.

24 października 2011, poniedziałek,

No to jesteśmy po premierze teatru telewizji na żywo, podobno po raz ostatni tak grano w TVP 40 lat temu. Dziś doborowy zestaw Janda, Zborowski, młody Stuhr (spektakl Boska! ze sceny Teatru Polonia) pokazał, że w telewizji w pasmie po 20.30 można się dobrze bawić nie grzęznąc w obciachu. Do tego eksperyment formalny – sztukę Boska! można było oglądać w internetowym streamingu, zmieniając ujęcia kamery.

W zeszłym tygodniu z kolei, w czwartek odbyła się na Woronicza prezentacja założeń strategii programowej telewizji publicznej na najbliższe lata. Niestety, szczegółami tej prezentacji nie można się jeszcze dzielić, zostaną jednak upublicznione do dyskusji w nieodległym czasie. Wynika jednak z tych założeń wyraźnie, że TVP zamierza inaczej pozycjonować się na medialnym rynku, nie podejmując konkurencji ze stacjami komercyjnymi w dyscyplinach, do których nie jest powołana.

Kwestii misji mediów publicznych poświęcone będzie jedno z tegorocznych seminariów z cyklu „Kultura i rozwój”. Właśnie ustalam szczegóły, najgorzej uzgodnić kalendarz wszystkich, którzy w takim spotkaniu powinni uczestniczyć.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Niech jeszcze przywrócą Laboratorium. Albo stworzą nową generację programów typu Kwant, Sonda i Pi i Sigma. Ogromnie mi brak programów popularno-naukowych z prawdziwego zdarzenia.

  2. Świetne to było! Jakbym była w teatrze, na który za często to mnie nie stać. Róbcie taki teatr na zywo w TV to zacznę płacic abonament:)

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php