Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

4.12.2011
niedziela

Walki robotów – półfinał First Lego League w Gdańsku

4 grudnia 2011, niedziela,


W sobotę ponownie emocje związane z walkami robotów. W Gdańsku, w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 12 rozegrały się półfinały wschodnioeuropejskie First Lego League. Walczyły ze sobą drużyny z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Bułgarii. Warszawskim Ó-botom, które w ubiegłym roku zajęły 9. miejsce w europejskich finałach tym razem, jak mówią Rosjanie „nie powiezło” i nie pojadą dalej, do Cottbus (i kończą też tym samym karierę w FLL, bo ze względu na wiek w przyszłym roku już nie mogą startować. Czas na inne wyzwania). Polskę będzie reprezentować drużyna Roboklocków z Bydgoszczy. Gratulacje i powodzenia!

Z każdym rokiem drużyny są coraz lepiej przygotowane do zawodów, konkurencja staje się niezwykle wyrównana – różnice punktowe między ekipami są coraz mniejsze. Z tego też względu co roku zadania konkursowe są coraz bardziej złożone. A malkontenci narzekają, że dzisiejsza młodzież staje się coraz głupsza. nieprawda, byle nie zostawiać jej całkowicie na pastwę szkole oferując choćby takie rozrywki, jak FLL, a właściwy każdemu dziecku potencjał twórczy i pasja odkrywcy rozkwitają pełną siłą.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Bardzo dobrze. Tyle ze wszystko to problem skali. Tezyzny fizycznej narodu nei szacuje sie na podstawie ilsoci medali olimpijskich. Poziomu edukacji na podstawie ilosci olimpijczykow. Dopoki tego typu dzialania nie „zbladza pod strzechy”, ich rola bedzie taka sobie.

  2. Organizacja tych półfinałów była marna. Uczestnicy nie dostali nawet symbolicznych gadzetów, jak równierz medali. Czyżby kryzys?

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php