Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

5.12.2011
poniedziałek

Zapraszam na spotkanie: Media publiczne. Stary serial, nowy odcinek: „Powrót misji”

5 grudnia 2011, poniedziałek,

Serdecznie zapraszam w najbliższy czwartek, 8 grudnia na kolejne spotkanie z cyklu „Kultura i rozwój”. Tym razem poświęcone będzie mediom publicznym, udział potwierdzili Jan Dworak, przewodniczący KRRiT; Juliusz Braun prezes TVP; Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego radia; Jacek Zakowski jako przedstawiciel Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych. Ja będę miał przyjemność prowadzić to spotkanie. Szczegóły poniżej:

IV Seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” odbędzie się 8 grudnia b.r. w Auli A Collegium Civitas, Pałac Kultury i Nauki, XII piętro. Rozpoczęcie o godz. 11.00, przewidywane zakończenie o godz. 13.00.

Telewizyjna premiera spektaklu „Boska!” przyciągnęła przed odbiorniki miliony widzów. Pokazali, że są gotowi tłumnie oglądać Teatr Telewizji. TVP pokazała, że może realizować misję publiczną w sposób atrakcyjny dla widzów. Czy stanęliśmy przed nowym etapem rozwoju polskich mediów publicznych, telewizji i radia, kiedy obowiązek realizacji misji publicznej przestanie być uciążliwą przeszkodą w realizacji strategii programowej, a stanie się jej integralną częścią w budowie przewagi wobec konkurencji mediów komercyjnych? Czy „nowe otwarcie misyjne” potrzebuje wsparcia ze strony nowej ustawy o mediach, która zgodnie z ustaleniami Paktu dla kultury ma być przygotowana w oparciu o projekt obywatelski ustawy o mediach?

Wstęp wolny, prosimy o rejestrację:
obserwatorium@nck.pl

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. OT: dlaczego „wykastrowaliście” zawartość kanału RSS?
  Jest jakiś konkretny cel w skracaniu treści w RSS i zmuszaniu czytelników do wchodzenia na stronę (reklamy?, statystyki?), czy to może tak po prostu w ramach „lepsze jest wrogiem dobrego”? 😉

  W sumie dotyczy to prawie wszystkich blogów Polityki…

 2. Przeglądałem dziś kilka serwisów i komentarzy pod artykułami dotyczącymi „abonamentu za posiadanie komputera”. Co prawda Dziennikowi Internautów udało się uzyskać od rzecznika KRRiT bardziej precyzyjną wypowiedź: „Jeśli komputer jest technicznie dostosowany do odbioru programu, to może w projekcie nowelizacji pojawić się także jako urządzenie, za które ponoszona będzie opłata abonamentowa”

  http://di.com.pl/news/41993,0,Abonament_RTV_takze_za_posiadanie_komputera.html

  IMO warto zadać pytanie – czy komputer z oprogramowaniem, które nie umożliwia odtwarzania materiałów wideo ze stron TVP będzie traktowany jako „technicznie niedostosowany”.

  http://www.tvp.pl/pomoc/czeste-pytania#tab_146165

  A co, jeśli użytkownik Linuksa nie posiada Moonlighta i nie che go zainstalować, albo nie potrafi tego zrobić?

  „We make sure that the plug-in available from this site works on the following platforms: SUSE Linux Enterprise Desktop 11, openSUSE 11.x, Ubuntu 9.10, and Fedora 12. „

 3. Nowy format blogu -> zauważyłem „moje linki” -> poklikałem i poczytałem sobie na razie pierwsze dwa. Bardzo ciekawe. Dziekuję za ich zamieszczenie.

 4. @Jorge
  Moonlight już nie jest aktualizowany i na najnowszych Firefoksach nie działa. Choć pewnie jakby przeedytować plik XPI to by zadziałało. Bo w tych plikach jest zapisane dla jakich wersji FF przeznaczone jest rozszerzenie i za pewne jest tam wpisany FF 3.x albo 4.x. A FF ostatnio przyspieszył z numerowaniem wersji i jest już wersja 8.
  Dla linuksowego Chrome też istniało rozszerzenie ale już też umarło.
  A więc materiały filmowe na stronach TVP są na linuksie w zasadzie nieoglądalne. TVP faworyzuje produkty Microsoftu i „standardy” Microsoftu. Do tego dowala DRM. Niech szlag trafi taką telewizję publiczą.
  Całe szczęście YouTube się modernizuje, nastawiając się na kanały a nie przypadkowe treści. Google też podpisuje umowy z profesjonalnymi producentami treści. Poza tym niszowi i amatorscy producenci treści (a może być nimi każdy) też będą mieli łatwy start.
  Jak tylko pojawią się na rynku PCty wielkości pendrive’a albo pilota*, oparte o procesory ARM i z modułem WiFi, wtedy podłączę sobie coś takiego do telewizora + bezprzewodowa klawiatura i mysz. To będzie pełnowartościowy uniwersalny komputer, który będzie stanowił nawet lepsze i tańsze rozwiązanie od telewizorów Smart TV.
  I zacznie się kończyć era „telewizji ramówkowej”. Treści TVP nie będzie wtedy już nikt chciał oglądać przy takiej dostępności jak dziś.

  *http://www.raspberrypi.org/ http://www.fxitech.com/products/

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php