Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

16.12.2011
piątek

Zapraszam: Cyfowy impet modernizacji, debata z Michałem Bonim

16 grudnia 2011, piątek,

Serdecznie zapraszam w najbliższy poniedziałek na dyskusję z Michałem Bonim, ministrem administracji i cyfryzacji:

Cyfrowy impet modernizacji
debata z ministrem administracji i cyfryzacji Michałem Bonim
prowadzenie: Edwin Bendyk („Polityka”)

Michał Boni w poprzednim rządzie zwany był w skrócie ministrem modernizacji. Dziś tworzy nowy resort – Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Czy stanie się ono źródłem modernizacyjnej energii potrzebnej, by unowocześnić struktury państwa i administracji publicznej oraz przeprowadzić Polskę z epoki analogowej do cyfrowej?
Michał Boni opowie o swych planach i strategiach w rozmowie, którą poprowadzi Edwin Bendyk, publicysta tygodnika „Polityka”.

19 grudnia, poniedziałek, godz. 18.00
Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat
ul. Nowy Świat 63
sala na piętrze

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Silne lobby radiowe spowodowało opóźnienie budowy sieci światłowodowych. Tylko niektóre gminy i miasta, np. Trzcianka, prawidłowo wykorzystały środki na budowę internetu szerokopasmowego. W warunkach kryzysu trudno będzie to nadrobić.
  Sprzedaż państwowemu operatorowi francuskiemu polskiego narodowego operatora telekomunikacyjnego było paradoksem i chyba największym błędem „prywatyzacji”.
  Wąsaczowi należał się Trybunał Stanu.

 2. „oraz przeprowadzić Polskę z epoki analogowej do cyfrowej”

  O jakich analogowych tekstach pan mówi? Druk bedzie pan Boni digitalizował? Bo literki są analogowe? Wyobrażam sobie, że ogromna większość dokumentów polskiej administracji jest generowana i przechowywana w postaci tekstowej. Cyferki w dokumentach będzie pan Boni zamieniał na co? Na cyferki w dokumentach? Bo tak, jak jest teraz to jest niewystarczająco cyfrowo?

  A może pan minister Boni będzie digitalizował nagrania z posiedzenia Sejmu? Bo teraz dźwięk i obraz sa nagrywane analogowo? Naprawdę?

  Mam nadzieję, że to stwierdzenie to była tylko dziennikarska figura retoryczna a nie ścisły opis przyszłych obowiązków ministra w nowym ministerstwie. Bo już mało mi włosów zostało na głowie do wyrywania.

 3. Jestem ciekaw Pana opinii na ten temat 🙂
  http://www.ft.com/cms/s/0/cdb66522-2519-11e1-8bf9-00144feabdc0.html

  Kiedy czas na Polskę?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Centrum Kultury? Co to ma być, jakieś (czerwone) jaja z pogrzebu? Jakiej znowu kultury, bolszewickiej? Toż antykultury przecież.

  A będą tam dla publiczności gratisy, no wie Pan, jak to u nich, np.: pałki szturmowe, kastety, hełmy, noże, czarne czapki z daszkiem a la terroryści z Blackwater, czarne szmaty do maskowania głupkowatych gąb + portret Lenina dla każdego?

  Nie mogę, „centrum kultury”! Takie samo, jak „centrum paznokcia”. Ale kino.

 6. „oraz przeprowadzić Polskę z epoki analogowej do cyfrowej”

  Niestety, nie moge przyjsc. Ale w kontekscie „cyfryzacji” przypomina mi sie stary czeski dowcip z okresu komuny: do zakladu pracy przyszedl instruktor partyjny aby opowiadac jak sie bedzie zylo w komunizmie, gdy ow nastapi. Gdy zakonczyl pogadanke, zachecil do dyskusji. Nie bylo chetnych. Wiec wskazal palcem: „A wy, towarzyszu, co sadzicie?” Towarzysz wstal i powiedzial: „Ja se neboim, ja mam rakowinu”.

  Tak samo jak idzie o cyfryzacje: „ja se neboim”.

  Ale moze by ktos zapytal Pana MInistra dlaczegow Polsce uwaza sie „podpis elektroniczny” za kamien filozoficzny cyfryzacji, a w USA nikt o takim podpisie nie slyszal ani w ogole nei zawraca sobie nim glowy? No i ile 3 calowych dyskietek bedzie cyfryzacja wymagala? Jakis czas temu ZUS oglosil przetarg na 130 tysiecy dyskietek. Czy cyfryzacja bedie wygladala tak ze zamiact chodzic do urzedu z papierami bedziemy chodzic z dyskietkami? Caly jestem ciekaw!

 7. Gdzieś w sieci znalazłem informacje o Pańskim spotkaniu z ministrem Bonim. Może przepyta Pan ministra dlaczego chce się pozbyć Prezesa UKE Pania Anne Strezynska. Ta Pani to jedyny poważny urzędnik w Polsce.Potrafi się „pochylić” nad każdym problemem szarego obywatela, jest najlepszym urzędnikiem w Polsce ,nie odsyła do „kolegi” .Szkoda ze mam tak daleko, z wielka przyjemnością bym wysłuchał tej dyskusji. Może Pan Boni boi się konkurencji
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php