Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

10.01.2012
wtorek

Przyszłość kultury, przyszłość polityki kulturalnej – zaproszenie na seminarium

10 stycznia 2012, wtorek,

Serdecznie zapraszam na kolejne, ostatnie już w tym semestrze seminarium z cyklu „Kultura i rozwój”. Tym razem poświęcone będzie „polityce kulturalnej opartej na wiedzy”, czyli o tym w jaki sposób zarządzać sferą życia przechodzącą gwałtowne zmiany (m.in. na skutek cyfryzacji)? Ich skutkiem są przemiany praktyk kulturowych, wiele instytucji traci rację bytu lub musi gruntownie się zmodernizować. Problem w tym, że istota trwających procesów umyka często nie tylko politykom i menadżerom kultury, lecz także samym badaczom. Potrzebne są nowe narzędzia, rozwija się m.in. cyfrowa humanistyka. O tym wszystkim, w kontekście polityki kulturalnej naszego państwa już w czwartek, 12 stycznia o godz. 11 w Collegium Civitas, XII p., Aula A.

Gośćmi seminarium będą:

Bogdan Zdrojewski, minister kultury

prof. Barbara Fatyga, Uniwersytet Warszawski

dr Dominik Batorski, Uniwersytet Warszawski

Serdecznie zapraszam, wstęp wolny, seminaria „Kultura i rozwój” realizowane są we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Nagrania wideo dostępne są w kanale EmergencjaTV.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
  1. Zycze powodzenia. Nie jestem pod specjalnym wrazeniem dokonan ministra Zdrojewskiego, ani we Wroclawiu, ani w Warszawie, ale mysle, ze moge – bede mogl – byc dumny z mojej bylej studentki (no, powiedzmy szczerze, jeden semestr), pani profesor BF, ktora z pewnoscia nie zdradzi bijacego serca kultury nie tylko dla kastowych elit amen. Mialbym tylko jedna sugestie: premier niestety nie zdobyl sie na stawienie czola lekarzom, ktorzy nie chcieli kas fiskalnych zeby nie rejestrowac dochodow a teraz obludnie narzekaja, ze nie daja sobie rady ze zmiana listy lekow refundowanych. Czy Zdrojewskiego stac bedzie na olanie lobby wydawcow ksiazek i dostarczenie tanszej, takze digitalnej alternatywy czytelnikom – jak trzeba to nawet za plecam bogobojnie piejacych peany na czwsc kultury wysokiej wydawcowi?

  2. Kliknąłem na: „Nagrania wideo dostępne są w kanale EmergencjaTV” i zostałem zniechęcony jakością dźwięku. Mało tego, że pierwszy dyskutant rozwodzi się nad brakiem swojego awansu na prezesa telewizji publicznej to jeszcze aby to usłyszeć trzeba przyzwyczaić się do wkładania głowy do głębokiej studni. Nie ryzykowałem dalszego słuchania.

  3. Szkoda, że dziennikarze Polityki przestali myśleć. Kopiują tylko treści płynące ze Stanów Zjednoczonych (pisząc o kolejnych mądrych politologach) i promują nonsensy, takie jak ten o polityce kulturalnej opartej na wiedzy. Trzeba by się chociaż trochę zastanowić nad tym, co się pisze. Polskie uniwersytety upadają, barabaryzacja postępuje, a Pan Redaktor dyrdymałami szermuje. Wstyd!

  4. Seminaria winny byc obsługiwane przez profesjonalnego dżwiękowca.Na vimeo nie sposób rozróżnic pojedyńczych słów.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php