Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

24.04.2012
wtorek

„Bunt Sieci” w „Polityce” – podcast

24 kwietnia 2012, wtorek,

Kilka dni temu, 18 kwietnia o 18 w redakcji „Polityki” zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie wokół książki „Bunt Sieci”. W dyskusji obok autora uczestniczyli prof. Anna Giza-Poleszczuk, Harcesz i Jacek Żakowski oraz świetna publiczność w ponad 1oo osobowej liczebności. Było świetnie. Poniżej ścieżka dźwiękowa dyskusji.


Jacek Żakowski prowadzący spotkanie próbował pociągnąć dyskusję od miejsca, w którym książka się kończy. Kończy się ona pytaniami, nie daje odpowiedzi – na co zresztą wskazują recenzenci. Cóż, na odpowiedzi jeszcze zbyt wcześnie. Ani sami socjologowie, ani sami zainteresowani (w tym przypadku ACTA-wiści) nie wiedzą, co tak na prawdę się stało. Na ile mamy do czynienia z wyłanianiem się nowej formy podmiotowości społecznej i politycznej? Na ile może ona zmienić sferę publiczną w Polsce?

Duża część rozmowy dotyczyła państwa i instytucji publicznych: czy są potrzebne? Czy można je przebudować, by złapały kontakt ze zmieniającym się społeczeństwem. Dominowała głęboka niewiara, że z naszym państwem da się cokolwiek zrobić. To chyba najcięższy efekt spotkania – próbowałem temu przekonaniu się przeciwstawiać, bo dobre państwo jest potrzebne. To, że nauczyliśmy sobie bez niego radzić nie oznacza, że to sposób na trwały rozwój w warunkach rosnącej złożoności rozwojowego kontekstu. Zapraszam do odsłuchania nagrania. Podcast można także pobrać w pliku mp3.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Dziekuje, zwlaszcza ze MP3. Moglem sluchac w samochodzie. Ze spora iloscia glosow zgadzam sie neispecjalnie… Napisze wiecej jak wygospodaruje troche czasu

  2. jestem pod wrażeniem dyskusji 🙂 Muszę przyznać, że dawno nie słyszałam tak mądrych wypowiedzi szczególnie tych udzielanych przez Panią Profesor. Książkę oczywiście kupię. 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php