Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

25.04.2012
środa

Kraków, konferencja „Świat po ACTA. Reforma praw na dobrach niematerialnych”

25 kwietnia 2012, środa,

Krakowscy ACTA-wiści uzupełniają repertuar działań. Po zaplanowanej na dziś manifestacji jutro szykują konferencję „Świat po ACTA. Reforma praw na dobrach niematerialnych”. Czyli o tym wszystkim, co jest istotą porozumienia ACTA. Zapowiada się ciekawie, choć mnie przypadła ciężka rola moderowania chyba zapowiadającej się  gorąco dyskusji.Tydzień temu, w poniedziałek miałem z kolei okazję organizować seminarium w Uniwersytecie Ekonomicznym poświęcone ACTA-wistom. Paweł Kuczyński z Zespołu Analizy Ruchów Społecznych przedstawił wnioski z kolejnych etapów badań nad protestami przeciwko ACTA. W swym wywodzie odnosił charakterystyki działań ACTA-wistów do charakterystyki „pokolenia Y”. W dalszej dyskusji Bartłomiej „Świstak” Piotrowski, jeden z inicjatorów protestów w Krakowie i prof. Jerzy Hausnera zastanawiali się, co z tego wszystkiego wynika. Czy mamy do czynienia z nowymi formami podmiotowości społecznej i politycznej, czy tylko z kolejnym wariantem ruchu konsumenckiego? Dyskusję można wysłuchać, niebawem też będzie dostępne nagranie wideo.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. Światowy Dzień Własności Intelektualnej, ang. World Intellectual Property Day – święto ustanowione przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (organizację wyspecjalizowaną ONZ, ang. WIPO) obchodzone corocznie 26 kwietnia od 2001 roku.

  Dzień ten ustanowiono w 2000 roku a wybrano go na pamiątkę wejścia w życie konwencji powołującej WIPO w 1970 roku.

  Celem tego dnia jest:

  1. wskazanie społeczeństwu, jak patenty, prawa autorskie, znaki towarowe i wzory mają wpływ na codzienne życie,
  2. uświadomienie społeczeństwu obowiązującego prawa własności intelektualnej i pogłębienie wiedzy na ten temat,
  3. wskazanie kreatywności i wkładu przez twórców i wynalazców do rozwoju społeczeństw na całym świecie,
  4. zachęcanie społeczeństwa do poszanowania praw własności intelektualnej innych osób.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_W%C5%82asno%C5%9Bci_Intelektualnej

  Polska Izba Komunikacji Elektronicznej pisze:

  W tym roku obchody Światowego Dnia Własności Intelektualnej koncentrują się na kwestii zwalczania piractwa. Głównym akcentem będzie warszawska konferencja ?Jak przeciwdziałać piractwu intelektualnemu?. Debaty publiczne obejmą także inne zagadnienia, w tym kwestię nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W poprzednich latach, podczas polskich obchodów akcentowano takie kwestie, jak prawo własności przemysłowej, ochronę wzorów użytkowych, ochronę znaków towarowych.

  http://www.pike.org.pl/index/artykul/id/603

  To tak na marginesie anty-ACTA…

 2. Jak donosi Gazeta.pl – „Koniec projektu INDECT -systemu wykrywania zachowań nietypowych” . Jednak ci „organizatorzy świata” , którzy wspierają biznesy oligarchów nie odpuszczą ACTA . Zapowiedziana przez Orwella policja ścigająca nasze myśli znajdzie nowy sposób na totalną kontrolę naszych marzeń.
  „Oligarchia trzyma się dobrze” – to byśmy usłyszeli w nowym „Weselu” .
  Ale kto ma to napisać w kraju, który jest pogrążony w smoleńskiej mgłe?

 3. Borkowski: „Zapowiedziana przez Orwella policja ścigająca nasze myśli znajdzie nowy sposób na totalną kontrolę naszych marzeń”

  Czy moze Pan objasnic jka to „policje” ma Pan na mysli? Policja zadna nie jest potzrebna. „wolnosciowcy” sami, dobrowolnie ujawniaja swoje dane osobowe, mysli, kontakty, obyczaje. Przy pomocy urzadzenai zwanego „facebook”. Czegos takiego nie bylyby w stanie sworzyc polaczone sily KGB iCIA. A „wolnosciowcy sieciowi” nazwyaja to „wolnoscia”. „Ministerstwo prawdy”… To jest prawdziwy Orwell, prosze Pana.

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php