Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka Antymatrix - Blog Edwina Bendyka

3.12.2012
poniedziałek

Razem/Osobno – kolejne odsłony projektu

3 grudnia 2012, poniedziałek,

Zapraszam w najbliższy czwartek do Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski na kolejną odsłonę projektu Razem/Osobno. Tym razem spotkanie poprowadzi Tadeusz Sobolewski. Po projekcji filmu „Abendland” będzię rozmawiał z prof. Janem Hartmanem.

A potem następne wydarzenia. W czwartek 13 grudnia zapraszam na spotkanie z prof. Magdą Środą i dyskusję „Przyszłość jest kobietą”. Wiem, że tego dnia w Warszawie będą większe atrakcje, będzie okazja do walki o niepodległość dla wszystkich tych, którzy 13 grudnia 1981 r. gotowi byli umrzeć za Ojczyznę ale wówczas zdrowie nie pozwoliło. Z prof. Środą porozmawiamy trochę o zawłaszczaniu historii przez mężczyzn (pamiętne „Kobiety idźcie do domu – my walczymy o Polskę!” z sierpnia 1980 r.), a znacznie więcej o przyszłości. Bo wiele wskazuje na to, że należy ona do kobiet.

Tydzień później, 20 grudnia spotkanie z prof. Sławomirem Magalą o „Walkach klasowych postkapitalizmu”. Właśnie ukazało się nakłądem Europejskiego Centrum Solidarności tłumaczenie książki Magali (Stanisława Starskiego) „Walki klasowe w bezklasowej Polsce”. Pierwsze bodaj, obok studium Alaina Touraine’a dzieło poświęcone fenomenowi Sierpnia i Solidarności. Znowu jednak nie o historii rozmowa, a o przyszłości.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
  1. Kobiety powinny zająć się pracą, a mężczyźni rozrywką. Jak wiadomo z życiorysów gwiazd show-biznesu, rozrywka jest znacznie bardziej wyczerpująca od zwykłej pracy, wymagająca większej determinacji, samozaparcia i innowacyjności. I w takim korzystnym kierunku zmierza neoliberalny kapitalizm. Mężczyźni mają rację bytu jedynie w tych miejscach pracy, gdzie praca polega na zabawie, np. w zarządach nielicznych wielkich korporacji. Tam się nie pracuje, tylko tworzy prezentacje, kupuje gadżety, wyposaża sale konferencyjne, opowiada bajki o świetlanej przyszłości itp. Podobnie jest w innych miejscach tworzenia rozrywki jak uczelnie, teatry, sceny muzyczne albo parlamenty.

  2. Wiem że jest wpływową osobistością, ale nie wiedziałem że Jan Hartman jest też Hanem. Pewnie Hanem Solo. Vaderów jest u nas na pęczki, ale kto do cholery jest Księżniczką Leją?

  3. @wp dzięki za rewolucyjną czujność, już poprawione. Pytanie o Księżniczkę pozostaje aktualne

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php